Działania "Trzeźwy umysł-bezpieczna jazda" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Trzeźwy umysł-bezpieczna jazda"

Wczoraj rano ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Trzeźwy umysł-bezpieczna jazda". Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, ponadto wręczali ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z wsiadania za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Niestety 57-latek z pow. ostrowskiego nie stosuje w/w zasady, nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kierowcę.

Wczoraj od rana ostrowscy policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze wręczali również ulotki dot. niebezpieczeństw wynikających z kierowaniem autem w stanie nietrzeźwości. Niestety 57-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego nie stosuje zasady "Trzeźwy umysł-bezpieczna jazda". Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez kierowcę. Wczoraj przed godz. 12:00 drogę K 60 w kierunku Różana jechało dwóch mężczyzn. Przed nimi jechało Audi. Styl jazdy wzbudził u mężczyzn podejrzenie, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. 38-latek z naszego powiatu i 31-latek z pow.kolneńskiego zatrzymali kierowcę Audi. Podejrzenia okazały się zasadne. Policjanci po przyjechaniu na miejsce zbadali stan trzeźwości 57-latka, urządzenie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 57-latkowi prawo jazdy, mężczyzna niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy dwóm Panom podróżujących K60 którzy zatrzymując nietrzeźwego kierowcę pokazali, że nie jest obojętne bezpieczeństwo na drodze.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska
 

Powrót na górę strony