Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę

Data publikacji 01.04.2019

Motocykle stają się w Polsce coraz bardziej popularnym środkiem transportu nie tylko ze względu na modę i na wrażenia, jakich jazda na nich dostarcza młodym ludziom, ale także ze względu na łatwość poruszania się motocyklem po zatłoczonych miastach.

Zadbajmy też o to, aby być widocznym. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Dlatego jeżdżąc jednośladem, musimy zadbać o to, żeby być widocznym. Zamiast kupować czarny kask warto wybierać jasny. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Uważajmy na pieszych. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie.

Wczoraj po południu doszło do wypadku na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Gaj, gm. Zabrodzie. Jak wynika z informacji ustalonych na miejscu zdarzenia przez policjantów ruchu drogowego, 23-letni motocyklista jadący w kierunku Białegostoku uderzył w tył naczepy ciężarowego volvo. Niestety, w wyniku zdarzenia kierujący motocyklem kawasaki poniósł śmierć na miejscu.

Przez kilka godzin droga w kierunku Białegostoku była zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

Dokładne okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają wyszkowscy kryminalni.

Policjanci apelują do kierowców o rozważną i bezpieczną jazdę.

 

źródło: KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony