Jednośladem bezpiecznie do celu - rozpoczęcie sezonu motocyklowego - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem bezpiecznie do celu - rozpoczęcie sezonu motocyklowego

W niedzielę członkowie Grupy Motocyklowej "STAJNIA" oficjalnie rozpoczęli sezon. Przez ulice miasta przejechała "parada" motocykli i samochodów zabytkowych, nad ich bezpieczeństwem czuwali ostrowscy policjanci.

W niedzielę miłośnicy motocykli rozpoczęli oficjalnie sezon. Grupa Motocyklowa "STAJNIA" z Małkini Górnej zorganizowała przejazd uczestników ulicami miasta do Komorowa. Nad bezpieczeństwem motocyklistów czuwali ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Wiosenne słoneczne i ciepłe dni to idealna pogoda dla miłośników jednośladów. Jazda motocyklem sprawia kierowcy "ogromną frajdę" jednak warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym aby z wyprawy "bezpiecznie" wrócić do domu. Ze statystyk KGP wynika, że w 2018r. od stycznia do sierpnia na polskich drogach zginęło 165 motocyklistów. Niestety motocyklista nie jest tak chroniony podczas wypadku jak kierowca auta. Konstrukcja samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne to elementy które mają za zadanie ochronić kierowcę i pasażerów przed skutkami zderzenia. W przypadku kierowcy motocykla jest to jedynie kask zabezpieczający głowę.

Wszystkim miłośnikom motocykli ostrowscy policjanci życzą bezpiecznych wypraw i powrotów.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony