Długi weekend związany ze świętem Trzech Króli - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Długi weekend związany ze świętem Trzech Króli

Zbliża się pierwszy w tym roku długi weekend. W związku z tym ostrowscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo, porządek i płynność ruchu na drogach naszego powiatu.

Rozpoczynający się jutro długi weekend związany ze świętem Trzech Króli wpłynie na wzmożony ruch pieszych i aut na drogach powiatu ostrowskiego. Niestety podróżom nie służy obecna aura w postaci minusowej temperatury i opadów śniegu. Dlatego apelujemy do kierowców, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze.

Kierowcom przypominamy o bezwzględnym zakazie picia alkoholu gdy planują kierowanie samochodem. Do rowerzystów apelujemy aby w sytuacji gdy mogą skorzystać z innego środka transportu rowery pozostawili w piwnicach i garażach. Zalegający na drogach śnieg a nawet lód nie sprzyja jeździe rowerem a wręcz może stwarzać poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Natomiast pieszym przypominamy o obowiązkowych odblaskach po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym oraz o poruszaniu się lewą stroną jezdni lub pobocza gdy nie ma chodnika.

W przypadku wyjazdu na długi weekend apelujemy o odpowiednie zabezpieczenie domów, budynków gospodarczych z wartościowym sprzętem a także garaży i piwnic przed kradzieżą.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony