Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 29.04.2019

Podczas ostatniego kwietniowego weekendu w powiecie ostrowskim doszło do 7 kolizji, zatrzymano 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali kierowce w stanie po użyciu alkoholu oraz doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeżwego kierowcy.

W sobotę przed godz. 8:00 na ul. Różańskiej ostrowscy policjanci sprawdzali prędkość aut. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw passata. Powodem zatrzymania 21-latka z pow.makowskiego było przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym, mężczyzna jechał  116 km/h. 21-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi, dodatkowo na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

W tym samym miejscu po godz. 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. 32-letni ostrowianin został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało 0,48 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy.

W sobotę przed południem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Dybkach na drodze S-8. Policjanci będąc na miejscu ustalili, że 3 kierowcy z Warszawy, pow. pułtuskiego oraz pow. łomżyńskiego zauważyli kierującego audi który jechał całym pasem od lewej do prawej strony jezdni nie zwracając uwagi na inne auta. Mężczyźni postanowili uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 49-latka z pow. ostrowskiego- urządzenie pokazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy.

W niedzielę przed godz. 19:00 w Kaczkowie Starym doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 40-letni ostrowianin kierując oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego uderzył w słup trakcji elektrycznej. Mężczyzna został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 40-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Przypominamy, że każdy widząc kierującego który może być pod działaniem alkoholu ma prawo dokonać obywatelskiego ujęcia. Następnie należy jak najszybciej przekazać taką osobę policjantom. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze w której życie może stracić niewinna osoba.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony