Podsumowanie pierwszego długiego weekendu w tym roku - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pierwszego długiego weekendu w tym roku

Pierwszy długi weekend w tym roku minął pod znakiem mrozu. Na szczęście w powiecie ostrowskim nie odnotowano przypadków zgonu związanych z wychłodzeniem organizmu. Nadal przypominamy aby zgłaszać pod nr alarmowymi 112 lub 997 informacje o osobach których życie lub zdrowie jest zagrożone z uwagi na występujące niskie temperatury.

Słoneczna pogoda i bardzo niskie temperatury niestety odbiły się na odnotowanych przez policjantów zdarzeniach drogowych. W sobotę doszło do wypadku drogowego w którym ucierpiała dwójka pieszych, ponadto odnotowano kilka niegroźnych kolizji.

7 stycznia po godz. 13:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3-go Maja doszło do wypadku drogowego z udziałem dwójki pieszych. Policjanci będący na miejscu wstępnie ustalili, że 57-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując Oplem Corsą potrącił przechodzących na przejściu dla pieszych 49-latkę i 53-latka. Piesi również pochodzą z powiatu ostrowskiego, zostali przewiezieni do Szpitala. Zarówno kierowca jak i piesi byli trzeźwi. Dalsze czynności policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, zdejmijmy nogę z gazu aby móc odpowiednio wcześniej zareagować i zatrzymać auto.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony