Podsumowanie majowego weekendu 2019 w powiecie ostrowskim. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu 2019 w powiecie ostrowskim.

Data publikacji 06.05.2019

Od 30 kwietnia do 5 maja ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Majowy Weekend 2019", w tym czasie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz gości czuwała zwiększona liczba patroli.

Majowy weekend to dla większości osób dokonały moment na krótki urlopu. W tym czasie na głównych drogach panuje zwiększony ruch aut w kierunku popularnych kurortów nad morzem, w górach i na mazurach. Dla policjantów majówka to pracowity okres. Wówczas nad bezpieczeństwem pieszych,rowerzystów i kierowców czuwa większa liczba policjantów. W tym roku majówka w powiecie ostrowskim przebiegła bezpiecznie, policjanci odnotowali 16 kolizji, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących w tym 1 rowerzystę.

2 maja rano w Sulęcinie Szlacheckim policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, mężczyzną jadąc jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem.

3 maja rano na trasie K-60 kierujący audi 20-letni mieszkaniec gminy Wąsewo uderzył w słup telekomunikacyjny. Mężczyzna był nietrzeźwy miał 1,9 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień do kierowania autem.

5 maja po południu w Helenowie kierowca uniemożliwił dalszą jazdę 50-letniemu mieszkańcowi Warszawy który kierując toyotą jechał "wężykiem". Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 50-latka, mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści/motorowerzyści czy piesi stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli zauważymy osobę która po wypiciu alkoholu wsiada za kierownicę auta lub jedzie jednośladem reagujmy. Jeżeli nie mamy możliwości powstrzymania takiej osoby od dalszej jazdy zadzwońmy na nr alarmowy. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

 

Powrót na górę strony