Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego w Sulęcinie Włościańskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego w Sulęcinie Włościańskim

Data publikacji 16.05.2019

Zgodnie z art 243 Kodeksu Postępowania Karnego - Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji. Tego typu sytuacja miała miejsce wczoraj po południu w Sulęcinie Włościańskim.

Wczoraj po południu 33-letni mieszkaniec pow. zambrowskiego jechał autem trasą W677 w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. W pobliżu Gniazdowa jego uwagę zwrócił kierowca renault który swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto auto w prawych drzwiach miało folię zamiast szyby. 33-latek podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy dlatego postanowił jechać za renault aby zmusić go do zatrzymania auta. Kierujący renault zjechał na pobocze wówczas 33-latek podszedł do auta w którym siedzieli dwaj mężczyźni. Mieszkaniec pow. zambrowskiego od obydwu mężczyzn czuł silną woń alkoholu, ponadto gdy mężczyźni wysiedli z auta mieli problem z utrzymaniem równowagi. 33-latek poinformował dyżurnego ostrowskiej komendy o "zatrzymaniu" nietrzeźwego kierowcy. Podczas oczekiwania na przyjazd Policjantów zatrzymał się inny kierowca który pomógł 33-latkowi aby mężczyźni nie odjechali. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zbadali stan trzeźwości 54-latka z woj. podlaskiego. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili 54-latka w policyjnych bazach danych, mężczyzna ma dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2022r. Wkrótce 54-latek odpowie przed Sądem za niestosowanie się do zakazu oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Dziękujemy 33-letniemu mieszkańcowi pow. zambrowskiego który zareagował i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, pozwoliło to zapobiec tragedii na drodze. 

 

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony