Wypadek na K-8 - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na K-8

Data publikacji 11.06.2019

W piątek po południu na drodze K-8 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Do szpitala przewieziono 3 osoby.

W piątek po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego. Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący mazdą 34-letni mieszkaniec pow. białostockiego jadąc lewym pasem ruchu nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Kierowca zjechał na lewe pobocze następnie na prawy pas ruchu uderzając w bariery ochronne. Ostatecznie auto zjechało do przydrożnego rowu. Do szpitala przetransportowano kierowcę, 30-letnią pasażerkę i kilkumiesięczne dziecko. Kierowca mazdy był trzeźwy.

Z uwagi na wypadek pas ruchu w kierunku Białegostoku był zablokowany, policjanci kierowali innych użytkowników drogi na objazdy.

Kilkadziesiąt metrów dalej na trasie K-8 doszło do jeszcze dwóch kolizji w których łącznie udział brało 6 aut osobowych i ciężarówka. Przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze z uwagi na tworzący się "zator". Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Apelujemy do kierowców którzy podczas podróży przejeżdżają przez miejsce gdzie doszło do wypadku o zachowanie ostrożności i zmniejszenie prędkości jazdy.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony