Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 11.06.2019

Miniony weekend upłynął upalnie co mogło zachęcić "nieodpowiedzialnych" kierowców do zgaszenia pragnienia alkoholem. Ostrowscy policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców, ponadto odnotowali 4 kolizje.

W sobotę po godz. 15:00 na terenie miasta ostrowscy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych funkcjonariusze uzyskali informację, że 43-latek do września przyszłego roku ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia po godz. 19:00 na ul. Broniewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 23-letni ostrowianin kierował autem nie mając do tego uprawnień, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Również w sobotę przed godz. 22:00 na ul. Trębickiego doszło do kolizji vw golfa z zaparkowanymi pojazdami nissanem i motocyklem. Od kierującego vw  24-letniego ostrowianina policjanci wyczuli alkohol. Z uwagi na stan mężczyzny który nie był w stanie poddać się badaniu na stan trzeźwości została od niego pobrana krew.

 

Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony