25 Finał WOŚP - podsumowanie w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

25 Finał WOŚP - podsumowanie w powiecie ostrowskim

15 stycznia w powiecie ostrowskim odbywały się kwesty z okazji 25 Finału WOŚP. Ostrowscy Policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia na temat nieprawidłowości podczas zbiórki pieniędzy.

Wczoraj 40 ostrowskich funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo wolontariuszy podczas kwesty z okazji 25 Finału WOŚP. Na drogach powiatu ostrowskiego można było spotkać zwiększoną liczbę patroli Policji w miejscach gdzie kwestowali wolontariusze. Funkcjonariusze zwracali uwagę czy kwesty prowadzą osoby uprawnione, dbali również o porządek w trakcie imprez towarzyszących zbiórce, asystowali podczas konwoju pieniędzy.

Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem wolontariuszy i osób uczestniczących w 25 Finale WOŚP policjanci prowadzili akcję profilaktyczną dla mieszkańców powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodą na wnuczka/policjanta oraz pracownika opieki społecznej i zkładu energetycznego. Policjanci rozmawiali również o mozliwości wpływania na bezpieczeństwo w najbliżyszm otoczeniu poprzez zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto przypominali o używaniu odblasków po zmierzchu, o ostrożnym przechowywaniu kart bankomatowych i dokonywaniu zakupów tak aby nie paść ofiarą kieszonkowca.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony