Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Podsumowanie weekendu

Trzeci weekend w tym roku minął dosyć bezpiecznie na drogach powiatu ostrowskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenia o 4 niegroźnych kolizjach.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 4 niegroźnych kolizji. Osoby uczestniczące nie odniosły obrażeń. Główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Z pewnością najmłodsi cieszą się, że w końcu spadł śnieg. Jednak zima i towarzyszące jej opady śniegu, mróz to najgorsza pora roku dla kierowców. Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu auta przed wyjazdem. Odśnieżone auto, usunięty szron z szyb, sprawne wycieraczki i reflektory oraz uzupełniony płyn do spryskiwaczy to podstawowe elementy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy. Pamiętajmy aby zdjąć nogę z gazu i zmniejszyć odległość od aut jadących przed nami aby nie doszło do kolizji.

Do pieszych apelujemy o ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię, absolutnie nie przebiegamy przez jezdnię. Miejscami ulice są oblodzone, wówczas łatwo się poślizgnąć i upaść tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Pamiętajmy o odblaskach na drogach nie oświetlonych poza obszarem zabudowanym.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony