Policjant po służbie zatrzymał pijanego traktorzystę - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego traktorzystę

Data publikacji 17.07.2019

Policjant z ostrowskiej komendy pokazał, że nawet w czasie wolnym od służby czuwa nad bezpieczeństwem innych i reaguje na łamanie prawa. Dowodem tego było zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Ma 35 lat od dwóch miesięcy jest funkcjonariuszem ostrowskiej komendy policji w czasie wolnym w niedzielę wieczorem na terenie gminy Baranowo powiat ostrołęcki zatrzymał nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Traktorzysta jechał środkiem jezdni powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz bez wahania zmusił kierującego ciągnikiem do zatrzymania. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z baranowskiego posterunku sprawdzili stan trzeźwości 41-letniego mieszkańca pow. ostrołęckiego, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

41-latek niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Przypominamy, że każdy będąc świadkiem przestępstwa ma prawo dokonać obywatelskiego ujęcia osoby.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony