Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” w powiecie ostrowskim

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli specjaliści z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy oraz zaproszeni seniorzy. Celem akcji jest wykształcenie prawidłowych postaw i zachowań wśród rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku.

Podinsp. Ewa Dmochowska z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadziła warsztaty pn. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. Podczas spotkania omówiła przykłady wypadków z udziałem osób starszych do których doszło na terenie naszego powiatu.

Podczas akcji przypomniano seniorom przepisy ruchu drogowego dot. pieszych oraz rowerzystów które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo tych uczestników ruchu drogowego. W trakcie spotkania przypomniano o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Rowerzyści uzupełnili dodatkowo wiedzę na temat obowiązkowego wyposażenia roweru tak aby bezpiecznie poruszać się po jezdni. Ponadto zwrócono uwagę, że zachodzące z wiekiem zmiany w naszym organizmie wpływają na spostrzegawczość oraz czas reakcji uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali elementy odblaskowe ponadto mogli skorzystać z serwisu rowerowego.

Autor: sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony