Podsumowanie działań "NURD". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD".

16 stycznia 2017r. ostrowscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" których celem była poprawa poziomu bezpieczeństwa na drogach.

W działaniach wzięło udział 11 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.
Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili wykroczenia popełniane przez kierowców, rowerzystów i pieszych. Piesi powinni pamiętać, że również ich obowiązują przepisy ruchu drogowego. Wtedy nie doszłoby do wielu wypadków z ich udziałem. Natomiast kierowcom przypominamy, że w pobliżu przejść dla pieszych należy zachowywać szczególną ostrożność.

Podczas działań policjanci stwierdzili 23 wykroczenia popełnione przez kierujących autem, w przypadku pieszych funkcjonariusze odnotowali 4 wykroczenia polegające na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym. Ponadto policjanci odnotowali 2 wykroczenia rowerzystów w postaci jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych.

Ponownie apelujemy do kierowców, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony