Kontrole "dzikich kąpielisk" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole "dzikich kąpielisk"

Wczoraj ostrowscy policjanci kontrolowali teren zbiorników po byłej żwirowni w Przyborowiu. To działanie miało na celu przeciwdziałanie kąpielom w miejscach zabronionych co nierzadko kończy się kalectwem a nawet śmiercią.

Wczorajsza wysoka temperatura zachęcała do kąpieli słonecznych. Niestety część osób nadal ryzykuje swoje zdrowie a nawet życie wybierając do kąpieli miejsca gdzie nie ma ratownika wodnego, widnieją tablice informujące o zakazie kąpieli a nawet czarne punkty wodne gdzie wcześniej były przypadki utonięć. Tegoroczne lato jest upalne, w naszym kraju od 1 czerwca utonęło już ponad 180 osób. Ostrowscy policjanci aby nie doszło do tego typu sytuacji w naszym powiecie skontrolowali wczoraj teren po byłej żwirowni w Przyborowiu. Policjanci informowali osoby tam przebywające o zakazie kąpieli. Funkcjonariusze wskazywali miejsca gdzie bezpiecznie można się kąpać bez ryzyka utraty zdrowia czy życia.

 

Apelujemy do mieszkanców naszego powiatu o zdrowy rozsądek podczas pobytu nad wodą. Pamiętajmy aby nie ryzykować utraty zdrowia czy życia i korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratownika. Absolutnie nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony