Akcja ostrowskich i małkińskich policjantów przeciwko nietrzeźwym kierowcom - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ostrowskich i małkińskich policjantów przeciwko nietrzeźwym kierowcom

Wczoraj rano w Ostrowi Mazowieckiej i w Małkini Górnej policjanci przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców. Akcja zorganizowana była ze względu na ostatnie zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj wczesnym rankiem kierowcy jadący głównymi drogami do Ostrowi Mazowieckiej i Małkini Górnej poddawani byli sprawdzeniu stanu trzeźwości. W działaniach w Ostrowi Mazowieckiej udział wzięło w sumie 6 policjantów którzy przebadali 368 kierowców aut osobowych, ciężarowych i autobusów. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 28-latek z powiatu ostrowskiego który mając ponad 0,9 promila alkoholu wsiadł za kierownicę VW Passata. Policjanci zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania wymierzone przeciwko nietrzeźwym kierowcom przeprowadzili wczoraj również małkińscy policjanci. W akcji wzięło udział 6 funkcjonariuszy którzy sprawdzili stan trzeźwości u 278 kierowców. Policjanci nie odnotowali nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji funkcjonariusze wręczali kierowcom ulotki, „Trzeźwy za kółkiem, nie tylko alkohol szkodzi!, „ Nie prowadzę po alkoholu. Nowe przepisy” oraz „Bo kierowałem po alkoholu” które przekazała Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek.

Akcja będzie kontynuowana w całym powiecie ostrowskim.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony