Zmienne warunki drogowe - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmienne warunki drogowe

Z uwagi na występujące zmienne warunki drogowe w postaci nagłych i obfitych opadów deszczu apelujemy do kierowców, rowerzystów i pieszych o ostrożność.

Z uwagi na zmienne warunki drogowe w postaci nagłych i obfitych opadów deszczu apelujemy do kierowców, rowerzystów i pieszych o ostrożność na drodze.

 

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Pamiętajmy, aby uzupełnić płyn do spryskiwaczy, dobra widoczność podczas jazdy to podstawy bezpieczeństwa.

 

Pieszym przypominamy o rozwadze podczas przechodzenia przez jezdnię, absolutnie nie dopuszczalne jest przebieganie przez jezdnię, nagłe wchodzenie przed przejeżdżający samochód. Ponadto przypominamy pieszym aby w trosce o własne bezpieczeństwo nosili odblaski poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, zwłaszcza gdy występują opady deszczu.

 

Do rowerzystów apelujemy aby pozostawili jednoślady w garażach i piwnicach, jazda rowerem na śliskiej jezdni jest bardzo niebezpieczna. Jeżeli mamy taką możliwość skorzystajmy z innego środka transportu. Jeżeli już musimy jechać rowerem przypominamy o obowiązkowemu oświetleniu jednośladu, kamizelka odblaskowa dodatkowo poprawi widoczność i bezpieczeństwo.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony