Profilaktyka na Dożynkach Powiatowych. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka na Dożynkach Powiatowych.

Data publikacji 29.08.2019

25 sierpnia ostrowscy policjanci uczestniczyli w XII Dożynkach Powiatowych

Tradycyjnie już od kilku lat ostrowscy policjanci przygotowują stoiska profilaktyczne na różnego rodzaju festyny, pikniki oraz dożynki.

Jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych i starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego.

W związku z tym nie mogło zabraknąć ostrowskich funkcjonariuszy na Dożynkach Powiatowych które odbyły się w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy Trębickiego.

Podczas dożynek promowano poszczególne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, wypoczynku nad wodą i terenach przywodnych a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci i młodzież miały niepowtarzalną okazję usiąść za kierownicę radiowozu, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Młodzi uczestnicy wykazywali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym a także znajomością numerów alarmowych.

Ponadto szczególnym tematem poruszanych rozmów z rodzicami były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz środków zastępczych przez młodzież. W rozmowach  wykorzystano tzw. „walizkę profilaktyczną”.

Z seniorami rozmawiano na temat oszustw metodą na policjanta, wnuczka oraz osób podających się za przedstawicieli innych instytucji wręczając im ulotki informacyjne.

Udzielano młodym osobom zainteresowanym służbą w Policji informacji na temat rekrutacji. Omawiano z uczestnikami dożynek zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji ''Moja Komenda''.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony