Kontynuacja spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach ''Bezpiecznych Wakacji'' - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach ''Bezpiecznych Wakacji''

Data publikacji 29.08.2019

W ubiegłym tygodniu ostrowscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, Miejskiej Biblioteki Publicznej a także dzieci z MDK w Ostrowi Mazowieckiej kontynuując spotkania w ramach ''Bezpiecznych Wakacji''

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii sierż.szt. Łukasz Kuliś i sierż. szt. Marcin Jeliński wraz z przewodnikiem psa st. sierż. Sylwestrem Wyrzykowskim i przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej kontynuują spotkania z dziećmi młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.


Podczas spotkania rozmawiano jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą, gdzię kąpać się bez ryzyka utraty zdrowia czy życia. Przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze pieszych oraz młodych rowerzystów oraz dlaczego warto używać elementy odblaskowe podczas gdy idziemy jezdnią bez chodnika poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmierzchu. Dodatkowo przestrzegano dzieci przed zabawą w pobliżu maszyn rolniczych podczas pobytu u rodziny na wsi.  Omawiano także co zrobić w sytuacji  kontaktu z nieznanymi osobami oraz z bezpańskimi zwierzętami.

Podczas spotkań przewodnik psa wyjaśnił na czym polega jego praca i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności psa służbowego w jego codziennej pracy. ‘’ANDY’’', bo tak nazywa się pies, zajmuje się m.in. poszukiwaniem zaginionych osób. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia oraz w jaki sposób należy podchodzić do psa.

Przedstawiciel  PSSE Pani Małgorzata Dąbrowska m.in.  omówiła zagrożenia związane ze zbieraniem nieznanych grzybów w lasach i owoców leśnych oraz jak postąpić w przypadku kontaktu z kleszczami.

Ponadto przeprowadzono konkurs z wiedzy o numerach alarmowych, dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością za które otrzymali elementy odblaskowe.

Każde spotkanie z dziećmi kończyło się pamiątkowym zdjęciem.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński.

Powrót na górę strony