Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontynuacja działań z Państwową Strażą Rybacką pn. ''Stop Dzikim Kąpieliskom''.

Data publikacji 30.08.2019

Wczoraj ostrowscy policjanci w ramach współpracy z Państwową Strażą Rybacką w Małkini Górnej kontrolowali ''Dzikie Kąpieliska''.

Utrzymująca się wysoka temperatura w ostatnich dniach zachęca do kąpieli, jednak nie zawsze pamiętamy o swoim bezpieczeństwie.

W trosce o własne życie i zdrowie wybierajmy do kąpieli miejsca strzeżone przez ratownika. Kąpiel w miejscu  zakazanym może skończyć się utratą zdrowia a nawet życia. Dlatego ostrowscy policjanci podczas kończących się wakacji dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

W czwartek policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii sierż. szt. Marcin Jeliński oraz dzielnicowy gminy Wąsewo asp. Marek Kaczmarczyk wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Rybackiej z Małkini Górnej skontrolowali zbiorniki wodne znajdujące się terenie powiatu ostrowskiego ze szczególnym zwróceniem uwagi na zbiorniki wodne znajdujące się w miejscowości Przyborowie w gminie Wąsewo.

Funkcjonariusze policji zwracali uwagę na osoby nie przestrzegające zakazu kąpieli, natomiast przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej ściśle przestrzegali ustawy o rybactwie śródlądowym.

W wyniku działań policjanci przeprowadzili  liczne  rozmówy profilaktyczno-ostrzegawcze na temat niebezpieczeństwa kąpieli w miejscach objętych zakazem.

 

Apelujemy o zdrowy rozsądek i wybieranie do kąpieli miejsc strzeżonych przez ratownika. Nie ryzykujmy swojego zdrowia i życia, wystarczy chwila i może dojść do tragedii.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński.

Powrót na górę strony