"Bezpieczna droga do szkoły" z ostrowskimi i małkińskimi policjantami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły" z ostrowskimi i małkińskimi policjantami

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzili spotkania z najmłodszymi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze odwiedzili dzieci z "zerówek" i pierwszych klas gdzie rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze.

Wakacje niestety skończyły się a wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ostrowscy i małkińscy policjanci rozpoczeli akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze spotykali się z dziećmi które rozpoczęły naukę w "zerówkach" i pierwszych klasach. Podczas wizyt policjanci rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu pieszych na drodze w tym przechodzeniu przez jezdnię oraz dlaczego należy używać elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy nie ma chodnika. W praktycznej nauce bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię pomagał Ostrowski Lisek który sprawił dzieciom wiele radości.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy w pobliżu szkół.

Spotkania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyły się w SP Nr 2 im.J.Pawła II  w Ostrowi Mazowieckiej, SP w Orle, SP Nr 1im. M.Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej, SP Nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej, SP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej, PSP im. płk. Ludwika Bociańskiego w Komorowie.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Pliki do pobrania

  • 234.79 KB
Powrót na górę strony