Ostrowska policja przestrzega przed nowymi sposobami wyłudzania pieniędzy !!! - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowska policja przestrzega przed nowymi sposobami wyłudzania pieniędzy !!!

Data publikacji 19.09.2019

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że przestępcy włamują się na konta portali społecznościowych takich jak Facebook i wysyłają wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o pilną „pożyczkę”.

Metoda przestępców jest prosta:

Po włamaniu się na czyjś profil, oszust rozsyła do wszystkich znajomych wiadomość z prośbą o szybkie pożyczenie pieniędzy związanych z nagłą trudną sytuacją w jakiej się znalazł. Oszust podaje jednocześnie numer konta bankowego, na który należy dokonać przelewu, nierzadko informując, że zwrot ’’pożyczonych’’ pieniędzy nastąpi jeszcze tego samego dnia.

 

Policja apeluje i przypomina !!!

 

• Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je.

• Pamiętajmy o wylogowywaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania.

• Nie otwierajmy maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników.

• Oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych. Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła.

• Kontrolujmy strony internetowe, które przeglądają najmłodsi.

• Zablokujmy te witryny, których według nas dzieci nie powinny przeglądać.

• Uaktualniajmy system operacyjny i oprogramowanie, którego używamy.

 

sierż. szt. Marcin Jeliński.


 

Powrót na górę strony