Podsumowanie przedostatniego weekendu stycznia - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie przedostatniego weekendu stycznia

Przedostatni weekend stycznia minął pod znakiem 3 kolizji i nietrzeźwego kierowcy. Niestety piątkowe popołudnie minęło tragicznie na drodze nr K63 z Zarąb do Czyżewa w wyniku potrącenia na miejscu zmarł pieszy.

W piątek około godz. 17:00 na trasie K 63 w pobliżu miejscowości Bolędy doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci pracując pod nadzorem Prokuratora wstępnie ustalili, że 33-latek kierując Citroenem potrącił na terenie niezabudowanym 45-letniego pieszego który miał nagle wejść na jezdnię. Niestety pieszy zginął na miejscu, nie miał żadnych elementów odblaskowych. Kierowca i pieszy to mieszkańcy powiatu Wysokie Mazowieckie.

Dalsze czynności wykonane przez policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Ponownie apelujemy do pieszych o używanie odblasków gdy na zewnątrz panuje zmrok, droga jest nieoświetlona i brakuje chodnika. Zakładając kamizelkę odblaskową dajemy wyraźny znak kierowcom o naszej obecności na jezdni. Wtedy kierowca wcześniej nas zauważy i będzie miał szansę na bezpieczne wyminięcie.

Ponadto podczas weekendu doszło do 3 niegroźnych kolizji oraz zatrzymania przez funkcjonariuszki ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy. 36-latek z powiatu Wysokie Mazowieckie kierował autem marki Rover mając ponad 2,5 promila alkoholu, dodatkowo miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień.

36-latek niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Widząc osobę która po wypiciu alkoholu zamierza kierować autem zadzwoń na Policję pod nr 997 lub 112. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony