Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci zatrzymali 46 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym

Data publikacji 04.10.2019

Od początku roku ostrowscy policjanci zatrzymali 46 praw jazdy kierowcom którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi na fakt, że jest to główna przyczyna śmiertelnych wypadków drogowych.

Wczoraj po godz. 15:00 ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali prędkość aut w Królach Małych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Powodem zatrzymania 20-letniego mieszkańca gminy Andrzejewo była jazda z predkością 119km/h przez obszar zabudowany. Młody kierowca "stracił" prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto został ukarany mandatem oraz 10 pkt.

 

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Jadąc ponad 100km/h przez obszar zabudowany narażamy siebie i innych użytkowników drogi na utratę zdrowia a nawet życia. Pamiętajmy, że podczas przejazdu przez obszar zabudowany musimy liczyć się z faktem, że nagle na jezdnię może wyjść np.pieszy a przy takiej prędkości nie ma szans na bezpieczne ominięcie a droga hamowania może wynosić nawet ponad 60 metrów.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony