Policjanci i pracownicy cywilni ostrowskiej Komendy oddali krew - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy cywilni ostrowskiej Komendy oddali krew

Kryminalni i pracownicy cywilni ostrowskiej Komendy odwiedzili wczoraj rano punkt zbiórki krwi w Sanepidzie przy ul. Sikorskiego. To nie jest ich pierwszy raz, krew oddają systematycznie, w sumie do tej pory oddali już 55 litrów krwi.

Apele Centrum Krwiodawstwa niestety często brzmią dramatycznie, w szpitalach brakuje krwi. Doskonale wiedzą o tym policjanci którzy podczas służby często wzywani są do wypadków drogowych w których osoby ranne pilnie potrzebują krwi aby przeżyć. Niestety pomimo dużego rozwoju medycyny krwi nie można wytworzyć syntetycznie dlatego liczy się każda oddana kropla.

Gdy wczoraj po godz. 9:00 do ostrowskiej siedziby Sanepidu przyjechali policjanci i pracownicy cywilni w kolejce do rejestracji czekało już kilka osób w różnym wieku. Po rejestracji i pozytywnym przejściu wstępnych badań pozostało już tylko zajęcie miejsca na fotelu i oddanie krwi. W ostrowskiej Komendzie krew oddają zarówno policjanci jak i pracownicy cywilni których zdecydowaną więkoszość stanowią Panie. Wśród dawców są osoby które niedawno zaczęły oddawać krew ale jest i funkcjonariusz wydziału kryminalnego który przez 20 lat oddał w sumie 34 litry krwi. W związku z tym został uhonorowany odznaczeniem Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I, II i III stopnia.
Oddana krew trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Warszawie.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 


 


 

Powrót na górę strony