Ćwiczenia przeciwpożarowe w ostrowskiej komendzie. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia przeciwpożarowe w ostrowskiej komendzie.

Wczoraj przed południem w KPP w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe których celem było praktyczne przygotowanie policjantów do reagowania w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo było to doskonała okazja do doskonalenia organizacji i prowadzenia działań policyjnych przy współudziale funkcjonariuszy Straży Pożarnej.

Scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych zakładał, że w budynku KPP w Ostrowi Mazowieckiej w pomieszczeniu na I piętrze, w czasie godzin urzędowania, pracownik nie przestrzegając przepisów p.poż., korzystał z kserokopiarki. Włożył druki do kopiowania, zostawił włączone urządzenie następnie wyszedł z pomieszczenia zamykając drzwi na klucz. Podczas jego długiej nieobecności, w urządzeniu elektrycznym wystąpiła awaria i urządzenie przegrzało się.  Tryb automatycznego odcięcia pobierania papieru nie zadziałał.  Nastąpił samozapłon w kserokopiarce - prawdopodobnie z przegrzania elementu grzewczego drukarki - utrwalającego druk. Doszło do nadpalenia urządzenia a także pod wpływem działania wysokiej temperatury wydobywania się ognia. Wówczas zapalił się tynk mozaikowy, położony na ścianach pomieszczenia tzw. „lamperia” z uwagi na fakt, że urządzenie stało przy ścianie.

            Z pomieszczenia na korytarz wydobywał się dym. Jeden z pracowników komendy który był w tym czasie na korytarzu zaalarmował o sytuacji, w tym czasie inne osoby powiadomiły komendanta o pożarze.  Oficer Dyżurny KPP powiadomił Straż Pożarną. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podjął wówczas decyzję o ewakuacji policjantów i pracowników jednostki oraz pozostałych osób przebywających w budynku. Straż Pożarna prowadząca akcję gaśniczą oraz kierujący ewakuacją KPP, stwierdzili, że wszyscy obecni w pracy i przebywający w budynku, opuścili w/w miejsce. Straż Pożarna ugasiła pożar w budynku ostrowskiej komendy.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

 

  • Funkcjonariusze Straży Pożarnej na placu budynku KPP w Ostrowi Mazowieckiej
  • Strażacy rozwijają specjalistyczny sprzęt przed budynkiem komendy
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej w zadymionym korytarzu ostrowskiej komendy
  • Akcja gaśnicza w zadymionym pomieszczeniu ostrowskiej komendy
Powrót na górę strony