Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 28.10.2019

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 5 kolizji i wypadku drogowego w którym została ranna 1 osoba. Ostrowscy policjanci zatrzymali również 1 nietrzeźwego kierującego.

W nocy z piątku na sobotę w Komorowie na ul. Legionowej doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 20-letni ostrowianin kierując nissanem z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze kończąc jazdę na słupie linii energetycznej. Po zdarzeniu mężczyzna "uciekł" z miejsca wypadku, w sobotę po południu zgłosił się do ostrowskiej komendy, 20-latkowi pobrano krew do zbadania stanu trzeźwości. W związku z wypadkiem do szpitala przewieziono 22-letnią pasażerkę, ponadto do wyjaśnienia zatrzymano w policyjnym areszcie dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 25lat również podróżujących autem. Pasażerowie byli nietrzeźwi, mieszkają na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią okoliczności wypadku.

W sobotnią noc ostrowscy policjanci zatrzymli nietrzeźwego kierującego. W Komorowie na ul. Mazowieckiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, urządzenie wskazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazach danych policjanci otrzymali informację, że w/w nie ma uprawnień do kierowania autem. Niebawem 34-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości bez uprawnień.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi dlatego apelujemy o odpowiednią rekację. Jeżeli nie możemy powstrzymać nietrzeźwej osoby przed kierowaniem autem zadzwońmy na nr alarmowy. W ten sposób możemy uratować innych "niewinnych " uczestników ruchu drogowego przed tragedią.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony