Bezpieczne z@kupy w sieci - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne z@kupy w sieci

Wczoraj w trzech szkołach średnich znajdujących się na terenie powiatu ostrowskiego odbyły się spotkania z ostrowskimi policjantami i przedstawicielem Allegro. Tematem spotkania były bezpieczne zakupy w sieci.

Jeszcze tylko miesiąc i zacznie się "szał" przedświątecznych zakupów. Zajęci szkołą, pracą czy obowiązkami domowymi pozostawimy wybór "świątecznych prezentów" na ostatnią chwilę. Wówczas internetowe zakupy będą dla nas ostatnią "deską ratunku". Internet ma swoje dobre ale i złe strony. Niedostateczna wiedza na temat tego jak bezpiecznie z niego korzystać może skoczyć się wizytą na Policji gdy padniemy ofiarą internetowego oszustwa.

Aby zapobiec tego typu przestępstwom wczoraj w 3 szkołach średnich znajdujących się na terenie powiatu ostrowskiego odbyły się spotkania z ostrowskimi policjantami i przedstawicielem Allegro. Młodzież miała okazję dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas internetowych zakupów aby znaleźć się w gronie zadowolonych klientów. Przedstawiciel Allegro zwrócił uwagę na podstawowe zasady jakimi warto kierować się podczas wyboru sprzedawcy oraz dokonywania płatności za zamówiony towar. Ostrowscy policjanci omówili co zrobić gdy nasza czujność została uśpiona i padliśmy "ofiarą" niespotykanej promocji w wyniku której straciliśmy pieniądze a "wymarzony prezent" do nas nie dotarł.

Spotkania odbyły się w ZS CKR w Starym Lubiejewie, LO im. M.Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej i ZS Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

  • Przedstawiciele ostrowskiej komendy, Allegro i ZS CKR w Starym Lubiejewie na tle napisu Bezpieczne z@kupy w sieci
  • Młodzież z LO im. M.Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej na spotkaniu nt. "Bezpiecznych z@kupów w Sieci"
  • Młodzież z ZS Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej na spotkaniu nt. "Bezpiecznych z@kupów w sieci"
  • Młodzież z ZS CKR w Starym Lubiejewie na spotkaniu dot. "Bezpiecznych z@kupów w sieci"
Powrót na górę strony