Spotkanie z seniorami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Spotkanie z seniorami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci składali życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności seniorom z gminy Małkinia Górna. Spotkanie odbyło się wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini Górnej.

Wczoraj małkińskich seniorów odwiedzili policjanci z ostrowskiej Komendy i małkińskiego Komisariatu. Policjanci spotkanie rozpoczęli od złożenia życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności seniorom.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska przypomniała o zasadach ruchu drogowego w ramach Programu B&N B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony oraz o używaniu odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Niestety w ubiegłym roku doszło do kilku wypadków drogowych z udziałem starszych osób w Małkini Górnej na ul. Nurskiej. W związku z tym Pani podinsp. Ewa Dmochowska apelowała o ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię.
W trosce o bezpieczeństwo seniorów dzielnicowy z Małkini Górnej mł.asp. Sylwester Andryszczyk mówił jak ustrzec się przed oszustwem na wnuczka/policjanta czy pracownika zakładu energetycznego. Apelował aby każdy sygnał świadczący o próbie oszustwa zgłaszać na Policję.

Podczas spotkania st.sierż. Anna Barszcz omówiła przypadki oszustw seniorów z terenu gminy w Andrzejewie następnie przekazała przygotowane ulotki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Bezpiecznego posługiwania się kartą bankomatową oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze pieszych i rowerzystów.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 


 


 

Powrót na górę strony