(Nie)trzeźwy poranek - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

(Nie)trzeźwy poranek

Data publikacji 31.10.2019

Wczoraj rano ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzili akcję Trzeźwy poranek. Niestety wśród badanych był jeden nieodpowiedzialny kierowca który w stanie nietrzeźwości kierował autem.

Wczoraj rano ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzili akcję "Trzeźwy poranek" podczas której kontrolowali czy kierujący nie są na tzw. "podwójnym gazie". Podczas w/w akcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Białej skontrolowali trzeźwość u kierowcy renaulta. 53-letni ostrowianin miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a jego auto zostało odholowane na parking. Wkrótce 53-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią "śmiertelne" zagrożenie na drogach. Osoby które wsiadają za kierownicę auta po wypiciu alkoholu stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych osób dlatego gdy tylko zauważymy takiego kierowcę reagujmy. Spróbujmy zabrać kluczyki nietrzeźwemu kierowcy aby nie mógł odjechać a jeżeli to nam się nie uda zadzwońmy na nr alarmowy 112.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony