Odblaskowy początek akcji "ZNICZ 2019" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowy początek akcji "ZNICZ 2019"

Od dziś do 3 listopada ostrowscy policjanci prowadzą ogólnopolską akcję pt."ZNICZ 2019" której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na głównych drogach i w pobliżu cmentarzy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem kierowców, pieszych oraz rowerzystów udających się na groby najbliższych osób.

Dziś ostrowscy policjanci nietypowo rozpoczęli akcję "ZNICZ 2019". Już od rana w Ostrowi Mazowieckiej na skrzyżowaniu ul.3-go Maja z ul.S.Duboisa Naczelnik WRD wraz z przedstawicielem Starostwa Powiatowego rozdawali kamizelki odblaskowe pieszym i rowerzystom. Podczas wręczania odblasków apelowano aby w trosce o własne zdrowie i życie używać kamizelek szczególnie teraz gdy występują wieczorno-poranne mgły i wcześniej zapada zmrok. Elementy odblaskowe są szczególnie ważne podczas tych dwóch wyjątkowych dni 1 i 2 listopada gdy w pobliżu cmentarzy będzie większy ruch pieszych oraz rowerzystów.

Przypominamy pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych najlepiej w postaci kamizelki gdy idą wieczorem nieoświetlonym lewym poboczem jezdni poza obszarem zabudowanym. Miłośnicy jednośladów nie powinni zapominać o sprawnych światłach z przodu i tyłu roweru a kamizelka odblaskowa dodatkowo zaznaczy ich obecność na jezdni.

Kamizelki odblaskowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wręcza kamizelkę odblaskową mieszkance Ostrowi Mazowieckiej
  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wręcza kamizelkę odblaskową mieszkańcowi Ostrowi Mazowieckiej
Powrót na górę strony