Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Od 31 października do 3 listopada ostrowscy policjanci prowadzili akcję "ZNICZ 2019" skierowaną na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim osobom które podróżowały na cmentarze aby odwiedzić groby najbliższych.

Tegoroczna akcja "ZNICZ 2019" trwała od 31 października do 3 listopada. W Ostrowi Mazowieckiej w działaniach policjantom pomagali Strażnicy Miejscy. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami dbali o bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców na cmentarzu m.in przy ul. Lubiejewskiej. Niestety pomimo zaangażowania policjantów i licznych apeli do kierujących o ostrożną jazdę w tym czasie doszło do 2 wypadków drogowych, 4 kolizji ponadto policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

1 listopada w Ugniewie doszło do wypadku drogowego z udziałem vw w którym podróżowało w sumie 5 osób. Wszystkie te osoby zostały przewiezione do szpitali. Niestety pomimo wysiłku lekarzy jedna z pasażerek tj. 78-latka tego samego dnia zmarła w szpitalu.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę po południu w Nieskórzu. Policjanci pracując na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 31-letni ostrowianin kierując renault na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu zderzając się z suzuki który następnie uderzył w drzewo. W wynik zderzenia do szpitala przewieziono 68-letniego kierowcę i 62-letnią pasażerkę mieszkańców powiatu legionowskiego podróżujących suzuki. Kierujący byli trzeźwi.

Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadków.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę zgodnie ze znakami drogowymi i przepisami ruchu drogowego.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony