Dzień odblasków - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień odblasków

25 stycznia ostrowscy policjanci będą prowadzić działania o nazwie "Dzień odblasków". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pieszym o znaczeniu używania odblasków dla ich bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz w zwiąkzu z obowiązkiem używania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym jak też prowadzone działania na terenie całego kraju w dniu 25 stycznia 2017 roku pod nazwą ‘ Dzień Odblasków " do akcji włączy się Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz. W trakcie tych działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych czy używają elementów odblaskowych.

Apelujemy do pieszych aby na drodze poza obszarem zabudowanym po zmierzchu używali elementów odblaskowych. Kamizelka lub opaska odblaskowa zasygnalizuje obecność pieszego na jezdni i pozwoli kierowcy auta na bezpieczne wyminięcie. Do rowerzystów również apelujemy aby zaopatrzyli się w kamizelki odbalskowe. Sprawne oświetlenie roweru i kamizelka odblaskowa sprawi, że będą widoczni z większej odległości.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony