Aktualności

25 -latka jechała 106km/h przez Zakrzewo-Słomy

Data publikacji 12.11.2019

Wczoraj po południu ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym. Tym razem nieodpowiedzialnością wykazała się 25-letnia kobieta.

Wczoraj po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość aut w Zakrzewie Słomach. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letnią mieszkankę powiatu siemiatyckiego. Kobieta kierując fordem "pędziła" przez obszar zabudowany 106km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali 25-latce prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto ukarali mandatem i punktami karnymi.

Młodzi kierowcy którzy dopiero zdobywają doświadczenie na drodze często przeceniają swoje możliwości,wówczas przekraczają dopuszczalną prędkość lub wykonują gwałtowne manewry które kończą się tragicznie. Zapominają, że na terenie obszaru zabudowanego na jezdni może pojawić się inny uczestnik ruchu drogowego. Droga hamowania auta które porusza się z prędkością ponad 100km/h wydłuża się co zmniejsza szanse na bezpieczne hamowanie czy ominięcie np. pieszego.

W związku z  tym apelujemy do młodych kierowców o więcej "wyobraźni" na drodze i zdjęcie nogi z gazu.

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony