Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od 25 listopada do 10 grudnia trwa kampania " 16 Dni Przeciwko Przemocy Ze Względu na Płeć"

Data publikacji 03.12.2019

Od 25 listopada do 10 grudnia 2019 roku trwa kampania pod tytułem „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Noszenie białej wstążki jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet , do w/w kampanii włączyli się ostrowscy policjanci.

Symbolem kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet jest noszenie białej wstążki przez mężczyzn. Akcja została zapoczątkowana przez Kanadyjskich aktywistów po wydarzeniach w Montrealu w dniu 6 grudnia 1989r. gdzie na terenie politechniki 25-letni mężczyzna postrzelił 24 kobiety i 4 mężczyzn. 14 kobiet w wyniku odniesionych ran zmarło. Zabójca popełnił samobójstwo. Tradycja noszenia białej wstążki narodziła się dwa lata później w 1991r.

"Biała wstążka"jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet. Pewnego rodzaju osobistego zobowiązania noszącego ją mężczyzny że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć w kwestii przemocy wobec kobiet.

Nie tylko podczas trwania kampanii, każda kobieta która doświadczy przemocy fizycznej lub psychicznej ma prawo uzyskać pomoc. Może zgłosić się osobiście do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod nr 112.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony