Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 16.12.2019

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy ponadto zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i kobietę która kierowała autem pomimo posiadanego sądowego zakazu.

W sobotę po godz. 10:00 w Ostrowi Mazowieckiej na skrzyżowaniu ul. 3-go Maja z Pocztową doszło do wypadku drogowego z udziałem toyoty i audi. Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący audi 40-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego (trzeźwy) przejeżdżając na wprost przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną uderzył w toyotę której kierujący 54-letni mieszkaniec pow.ostrowskiego (trzeźwy) skręcał w lewo. W wyniku zderzenia do szpitala przewieziono dwie pasażerki toyoty w wieku 56 i 80 lat. Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku.

W sobotni poranek ostrowscy policjanci zatrzymali na ul. Różańskiej kierującą fordem c-max. Sprawdzając 42-letnią warszawiankę w policyjnych bazach danych funkcjonariusze otrzymali informację, że kobieta ma bezterminowy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem 42-latka odpowie przez Sądem za niestosowanie się do wyroku za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Również w sobotę przed godz. 22:00 w Nieskórzu doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego. 23-latek z powiatu przasnyskiego mając 2,6 promila alkoholu w organizmie kierował fiatem. Mężczyzna stracił panowanie nad autem w wyniku czego uderzył w przystanek autobusowy. O samochodzie, który zatrzymał się "na przystanku" poinformował policjantów świadek. 23-latek nie miał uprawnień do kierowania autem.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę przed północą na ul. Lubiejewskiej. 69-letni ostrowianin kierował peugeotem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 69-latek zajechał na stację paliw o czym zawiadomił policjantów świadek.

W niedzielę wczesnym rankiem w  Starym Lubiejewie na ul. Ostrowskiej kierujący oplem 35-letni mieszkaniec Łomży stracił panowanie nad autem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce czuli od 35-latka silną woń alkoholu, ponadto mężczyzna nie był w stanie utrzymać równowagi. Z 35-latkiem podróżował pasażer który również był nietrzeźwy miał prawie promil alkoholu w organizmie. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, od kierowcy pobrano krew do zbadania stanu trzeźwości.

Również w niedzielę po godz. 20:00 w Nagoszewie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego mercedesem. 39-letni ostrowianin został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę przed godz. 23:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Lubiejewskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego nissanem. 19-letni ostrowianin nie mając uprawnień kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy niebawem odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Dziękujemy osobom które będąc świadkiem odpowiednio zareagowały i powiadomiły Policję o nietrzeźwych kierowcach.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony