Opady deszczu +mgła= trudne warunki na drodze - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opady deszczu +mgła= trudne warunki na drodze

Data publikacji 22.12.2019

Ciepły grudzień z opadami deszczu i występującymi mgłami nie sprzyja kierowcom podczas jazdy. W zwiążku z tym apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych takich jak opady deszczu i gęsta mgła. Rowerzyści w miarę możliwości najlepiej gdyby zrezygnowali z jazdy jednośladem. Jeżeli nie mają innego środka transportu powinni pamiętać o obowiązkowym oświetleniu roweru z przodu i z tyłu. Zgodnie z art.Art.33. 5 i 6.: Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Pieszym przypominamy, aby w trosce o własne zdrowie i życie używali elementów odblaskowych gdy poruszają się poboczem jezdni bez chodnika wieczorem poza obszarem zabudowanym.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony