Świąteczne podsumowanie na drogach powiatu ostrowskiego - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne podsumowanie na drogach powiatu ostrowskiego

Data publikacji 28.12.2019

Święta Bożego Narodzenia były dla ostrowskich policjantów pracowite. Od 24 do 26 grudnia doszło do 3 wypadków drogowych w których jedna osoba zmarła, a dwie zostały ranne. W związku z tymi zdarzeniami apelujemy do kierowców oraz pieszych o ostrożność podczas korzystania z jezdni.

W wigilijny poranek w odstępstwie zaledwie kilku minut doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Około godz. 7:24 na ul. S.Duboisa doszło do potrącenia pieszej. Policjanci pracując na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierująca toyotą 41-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej potrąciła pieszą w wieku 82 lat. Kierująca i piesza były trzeźwe, 82-latka została przewieziona do Szpitala. Obie Panie mieszkają na terenie powiatu ostrowskiego.

Kolejny wypadek z udziałem pieszej był 3 minuty później na ul. 3 Maja. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący vw 71-latek (trzeźwy) na oznakowanym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji potrącił 57-latka który był nietrzeźwy ponad 1 promil alkoholu. 57-latek został przewieziony do szpitala. Obydwaj Panowie są mieszkańcami powiatu ostrowskiego.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po godz. 16:00 w Jeleniach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Policjanci pracując na miejscu pod nadzorem Prokuratora wstępnie ustalili, że kierująca renault 32-latka zpow. ostrowskiego poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonym prostym odcinku drogi potrąciła 46-latka, który szedł jezdnią prawą stroną drogi nie mając żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna nagle wtargnął tuż pod nadjeżdżającego renaulta. Niestety 46-latek z pow. ostrowskiego zmarł na miejscu. Kierująca była trzeźwa. Sekcja wyjaśni czy mężczyzna był trzeźwy.

Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności w/w wypadków. Świadków w/w zdarzeń prosimy o kontakt z dyżurnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 29 746 92 00.

Apelujemy do kierowców o ostrożność podczas gdy zbliżają się do przejść dla pieszych. Natomiast pieszym przypominamy, że przed wejściem na przejście należy rozejrzeć się czy nie nadjeżdża auto, dopiero wtedy możemy bezpiecznie wejść na jezdnię. Pierwszeństwo piesi posiadają  gdy znajdują się na przejściu.

Przypominamy pieszym aby w trosce o własne zdrowie i życie używali elementów odblaskowych, ponadto przypominamy, że idąc jezdnią gdzie nie ma chodnika poruszamy się jej lewym poboczem. Jeżeli planujemy wyjście na spotkanie gdzie będziemy pić alkohol dla własnego bezpieczeństwa wcześniej zorganizujmy transport do domu. Samotny powrót do domu po wypiciu alkoholu drogą o dużym natężeniu ruchu może mieć tragiczne skutki.

sierż. szt. Marzena Laczkowska
 

Powrót na górę strony