Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym

Data publikacji 03.01.2020

Już drugiego dnia Nowego Roku ostrowscy policjanci zatrzymali trzem osobom prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h, wszyscy mieszkają na terenie powiatu ostrowskiego.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Jest to szczególnie niebezpieczne na terenie zabudowanym gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, rowerzystów. Ostrowscy policjanci w celu zmniejszenia zdarzeń drogowych na terenie zabudowanym spowodowanych nadmierną prędkością prowadzą kontrole kierowców niestosujących się do ograniczeń. Tylko wczoraj rano policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę którzy nie stosowali się do znaku dot. jazdy z odpowiednią prędkością przez obszar zabudowany.

Po godz. 7:00 w Kalinowie 24-latek kierując ciężarówką - mercedesem jechał 118k/h przez obszar zabudowany. Kolejny 25-letni kierowca audi w Chmielewie około godz. 8:00 jechał 104km/h, natomiast po godz. 8:00 również w Chmielewie 34-latek jechał 101km/h. Wszyscy kierujący są mieszkańcami powiatu ostrowskiego, policjanci zatrzymali im prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ukarali mandatami i punktami.

Tylko w ubiegłym roku ostrowscy policjanci zatrzymali 59 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie ze znakami drogowymi i przepisami ruchu drogowego.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony