Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim w 2019r.
Mieszkańcy powiatu ostrowskiego używają Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa aby zgłosić negatywne zdarzenia do których dochodzi w ich najbliższym otoczeniu.
Do końca ubiegłego roku ostrowscy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 781 zgłoszeń z czego 49 stanowiło żart/pomyłkę. Najczęściej zgłaszane problemy w powiecie ostrowskim poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- przekraczanie dozwolonej prędkości 369 (43 potwierdzone, 113 potwierdzone/wyeliminowane, 179 niepotwierdzone, 34 żart/pomyłka
- zła organizacja ruchu drogowego 69 ( 61 potwierdzone/wyeliminowane, 7 niepotwierdzone, 1 żart/pomyłka)
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych 72 (2 potwierdzone, 43 potwierdzone/wyeliminowane, 27 niepotwierdzone
- niewłaściwa infrastruktura drogowa 69 ( 10 potwierdzone - przekazane poza Policję, 52 potwierdzone/wyeliminowane, 5 niepotwierdzone, 2 żart/pomyłka)
- nieprawidłowe parkowanie 60 ( 2 potwierdzone, 19 potwierdzone/wyeliminowane, 36 niepotwierdzone, 3 żart/pomyłka).
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP Ostrów Mazowiecka https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.
sierż.szt. Marzena Laczkowska