Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 09.01.2020

Policyjna grupa SPEED działa na drogach województwa mazowieckiego od lipca tego roku. I niestety ciągle ma ręce pełne roboty. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili 392 kontrole pojazdów, ujawnili 369 wykroczeń, z czego 269 to przekroczenia prędkości. Zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, jednego pijanego kierowcę i 2, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Zadaniem policyjnej grupy SPEED jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Liczy 48 policjantów, a w jej skład wchodzą mundurowi drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. I choć grupa działa od kilku miesięcy, wielokrotnie informowaliśmy już o nieodpowiedzialnych kierowcach, namierzonych przez policjantów tej grupy.

Niestety w dalszym ciągu nie brakuje bezmyślnych „pirackich wyczynów” kierowców, którzy powodują niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu (01-05 stycznia) policjanci przeprowadzili 392 kontrole pojazdów, ujawnili 369 wykroczeń, z czego 269 to przekroczenia prędkości. Zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, jednego pijanego kierowcę i 2, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

To efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED w ostatnim tygodniu. Aż strach pomyśleć ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony