Dwa dni - dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa dni - dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

W ciągu dwóch dni policjanci z Ostrowi Maz. i Małkini Górnej zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

1 lutego po godz. 12:00 w Zawistach Nadbużnych na ul. Nurskiej dzielnicowi z KP w Małkini Górnej zatrzymali kierowcą Opla Astra. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie wykazało, że 26-latek z gminy Zaręby Kościelne miał 1, 7 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Dziś po godz. 3:00 na ul. Różańskiej ostrowscy policjanci zatrzymali kierowcę VW Polo. Styl jazdy wzbudził podejrzenie u funkcjonariuszy, że może być pod działaniem alkoholu. 23-latek z powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu. Ponadto nie miał przy sobie żadnych dokumentów niezbędnych podczas kontroli drogowej.

Niebawem obydwaj odpowiedzą przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Ponownie apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Absolutnie nie wsiadaj za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Poproś znajomego o transport.

Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą do auta. Jeżeli nie uda nam się odwieźć takiego kierowcy od jazdy, niezwłocznie zadzwońmy na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony