Drodzy rodzice pamiętajcie o zapewnieniu odpowiedniej opieki swojemu dziecku - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drodzy rodzice pamiętajcie o zapewnieniu odpowiedniej opieki swojemu dziecku

Data publikacji 14.02.2020

Dla każdego rodzica dziecko to skarb. W związku z tym apelujemy do rodziców o odpowiednią opiekę szczególnie nad kilkuletnimi dziećmi aby nie doszło do zaginięcia.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 40-letniej mieszkanki gminy Sadowne o zaginięciu jej 5-letniej córki. Kobieta oświadczyła, że podczas odbierania przesyłki z paczkomatu na ul. G.Roweckiego na chodniku była z nią 5 -letnia córka. Po odebraniu paczki kobieta wsiadła do auta i odjechała z miejsca zostawiając córkę. Po chwili kobieta zorientowała się, że nie ma w aucie jej dziecka i wróciła na miejsce lecz dziewczynki już nie było. Na szczęście dla 40-latki losem dziewczynki zainteresowała się 18-letnia ostrowianka. Dziewczyna zaprowadziła spotkaną na ulicy 5-latkę do sklepu przy ul.3-go Maja skąd powiadomiono Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej o dziecku pozostawionym bez opieki. Dziewczynka "cała i zdrowa" wróciła pod opiekę mamy.

 

Przypominamy rodzicom o odpowiednim sprawowaniu opieki nad dziećmi szczególnie kilkuletnimi. Ten obowiązek reguluje art 106 Kodeksu Wykroczeń: Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niezbezpiecznych dla zdrowia człowieka podlega karze grzywny albo karze nagany.

 

 

sierż.szt Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony