Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 18.02.2020

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Porady prawne będzie można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. płk.K.Piłata 12

Pomysł organizowania Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodził się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Porady prawne będzie można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckie. W dniach 21 oraz od 24 do 28.02 w godz. 8 - 16.00 osoby deklarujące chęć skorzystania z pomocy w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będa mogły zgłaszać się o pomoc, która zostanie im udzielona przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony