Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowcy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości

Data publikacji 09.03.2020

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Ostrowscy policjanci aby zminimalizować tego typu tragiczne zdarzenia kontrolują prędkość aut na terenie obszarów zabudowanych. W sobotnie popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali prędkość aut przejeżdżających przez Zakrzewo Słomy w gminie Nur. Policjanci zatrzymali kierującego toyotą 43-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna jechał przez obszar zabudowany 114km/h. Policjanci ukarali 43-latka mandatem, punktami ponadto zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy.

Kolejne prawo jazdy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w niedzielny wieczór na ul. Różańskiej. 38-letni ostrowianin jechał BMW 106km/h przez obszar zabudowany. Policjanci ukarali 38-latka mandatem, punktami oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jazdę zgodnie ze znakami i przepisami ruchu drogowego. Jazda z nadmierną prędkością przez obszar zabudowany stwarza zagrożenie nie tylko dla kierowcy ale i innych osób korzystających z jezdni.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony