Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów.

Data publikacji 09.03.2020

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast drugi oprócz kierowania autem w stanie nietrzeźwości odpowie za złamanie sądowego zakazu.

W sobotnie popołudnie policjanci zatrzymali kierującego renault. 63-letni ostrowianin kierował autem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie stosował się również do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Kierujący oplem 52-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy.

Niebawem obydwaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o odpowiednią reakcję w przypadku zauważenia kierowcy którego sposób zachowania lub styl jazdy wskazuje na stan nietrzeźwości. Jeżeli nie mamy możliwości zatrzymać takiej osoby należy powiadomić Policję. Brak reakcji może doprowadzić do tragedii w której zginą niewinne osoby.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony