Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci interweniują wobec osób nie stosujących się do wprowadzonych przepisów

Data publikacji 07.04.2020

Ostrowscy policjanci podczas służby interweniują wobec osób, które z uwagi na epidemię koronawirusa nie stosują się do wprowadzonych przepisów.

Ostrowscy policjanci wspólnie z żołnierzami WOT sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Ponadto na ulicach powiatu ostrowskiego policjanci emitowali komunikaty informujące o stanie epidemii, zachęcali do pozostania w domu oraz konsekwencjach prawnych dla osób nie stosujących się do wprowadzonych ograniczeń. Niestety wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego były osoby, które mimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej nie stosowały się do apeli. Policjanci interweniowali wobec osób gromadzących się (powyżej 2 osób) wówczas ukarano mandatami 20 osób ponadto przygotowali 2 wnioski do Sądu. Niestety były też 2 przypadki nie zachowania minimalnej odległości pomiędzy osobami, ta interwencja zakończyła się mandatami. Policjanci interweniowali również w związku z przemieszczaniem się bez ważnego powodu wówczas policjanci ukarali mandatami 18 osób w 5 przypadkach skierowano wniosek do Sądu.

 

Jeszcze raz apelujemy o poważne podejście do sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy. Przypominamy, że nie ma ograniczeń w wychodzeniu z domu do pracy gdy jesteśmy pracownikiem, prowadzimy własną działalność, gospodarstwo rolnicze, musimy kupić produkty niezbędne do życia codziennego, potrzebujemy leków lub udajemy się na wizytę lekarską. Pamiętajmy o zachowaniu minimalnej odległości 2 metrów między pieszymi - nie dotyczy to rodziców z dziećmi do 13 roku życia oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony