Mazowiecka grupa „SPEED” - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa „SPEED”

Data publikacji 07.04.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy „SPEED” ujawnili 98 wykroczeń na drogach Mazowsza, 64 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 81 mandatów oraz zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 11 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa „SPEED”. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy „SPEED” zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (1-5 kwietnia) policjanci ujawnili 98 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 64, to przekroczenia prędkości, w tym 3 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.

Źródło: KWP zs. w Radomiu Autor: nadkom. Jakub Skiba

Powrót na górę strony