Świąteczne podsumowanie - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne podsumowanie

Data publikacji 14.04.2020

Święta Wielkiej Nocy minęły w powiecie ostrowskim bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedynie dwie kolizje, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu.

W sobotę przed południem w Broku małkińscy policjanci zatrzymali kierującego skuterem. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów gdyż nie miał obowiązkowego kasku ochronnego. W trakcie kontroli drogowej policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po południu w Ugniewie na ul. Szkolnej policjanci zatrzymali kierowcę golfa. 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego również został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wskazało ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę wieczorem policjanci interweniowali wobec 61-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna jechał skuterem S-8 naruszając zakaz wjazdu na drogę, która nie jest przeznaczona do ruchu dla tego typu pojazdów. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości 61-latka, urządzenie wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj rano w Starym Lubiejewie na ul. Łomżyńskiej policjanci zatrzymali kierującego vw 60-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierując vw stracił panowanie nad autem w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu dachując w przydrożnym rowie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka, mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, został przewieziony do szpitala.

Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości tj powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony